Lauatennis

Lauatennise sünnimaaks peetakse Jaapanit. Euroopas hakati lauatennist esimesena mängima Suurbritannias. Olümpiamängude kavva võeti lauatennis 1988 aastal Sõulis, ehkki MM võistlusi hakati korraldama juba 1927 ja EM võistlusi1958 aastal. Rahvusvahelise Lauatenniseföderatsioon (International Table Tennis Federation - ITTF asutati 1926 ning praegu asub selle peakorter Lausanneis. ITTF-il on 210 liiget. Lauatennise aristokraatsest inglise algupärast hoolimata on sel spordialal nüüd juba ammu tipu vallutanud aasialased. Eestis on lauatennis suurte traditsioonidega massiline spordiala, mille alged ulatuvad 1924. aastasse. Tartus alustati 40 ndate aastate lõpus. 50- ndate aastate alguses alustas treeninguid legendaarne mängija ja treener E. Lestal. Partneriks oli tal tihti Karl Kivastik. Alguses mängiti puureketitega. Trennid toimusid Lutsu ja Taara pst. nurgal nn. Mauruse koolimajas. Tartus oli siis treeneriks Arno Lätt.Hiljem koliti Magasini tänava majja, kus oli kolm lauda. 1968 aastaks olid väikesed ruumid täitunud heade mängijatega.1970, 1971 ja 1973 tituleeriti E. Lestal aasta parimaks treeneriks ja anti ENSV teenelise treeneri nimetus. 1980. aastal lõpetas Tartu “Tööjõureservid” tegevuse ja lauatennisemängijad alustasid treeninguid  “Kalevi” Spordiühingus.

Praegusel ajal on võimalik mängida Tartus lauatennist viies erinevas saalis

  • Kõrveküla Põhikooli saalis ( juhendaja Rain-Mait Roomet tel. 5544846)
  • Tartu SS Kalev Turu tn. spordisaalis (treener Svea Onno tel.5291581)
  • Veevärgi võimlas (treener Jaak Parkel 5577677 )
  • Eesti Maaülikooli Spordiklubis kontakt admin. 7313900 treener Reet Juurik 5514257)
  • Tartu Ülikooli Akadeemilises Spordiklubis admin. tel.7376280

Meie tegemised: Veteranide klassi kuuluvad Tartu mängijad osalevad aktiivselt paljudel võistlustel ka nendel, kus nad ei mängi veteranide klassis. Selles mängus on suur tähtsus kogemustel ja tihti valmistavad vanemad mängijad noorematele  vastupanu. Traditsioonilised igaaastased võistlused veteranidele on Eesti Veteranide Meistrivõistlused, Eesti-Soome maavõistlus veteranidele, Veteranide rahvusvaheline turniir “Tallinn Veteran CUP” , Eesti Veteranide Võistkondlikud Meistrivõistlused. Rahvusvahelistel Veteranide võistlustestel on meie mängijad osalenud  MMil, EMil, Põhja- Euroopa Meistrivõistlustel veteranidele.

Sektsiooni esimees:
Neeme Kaurov
Tel. 5107733
E-post. See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.">