petank illuPetanqe – Prantsusmaalt pärit kuulimäng

On teada, et ühel 1907. aasta juunikuu laupäeval mängiti Lõuna-Prantsusmaal Marseille`i lähedal asuvas väikelinnas La Ciotat kuulimängu, mis sai nimeks petanque, mis tõlkes tähendab - jalad koos või jalad ringis. Mängu leiutajaks peetakse härrasmeest nimega Jules le Nõir. Arheoloogid väidavad aga, et petanque taolist kuulimängu tundsid juba muistsed vaaraod. Seega võib tegemist olla inimajaloo ühe vanema mänguga.

Eestisse jõudis sportlik petanque Soome kaudu 1989. aastal, Tartusse aga üheksakümnendate lõpus. Esimene tutvus rahvusvaheliste võistlustega oli 2001. aastal Eesti „Kalevi“ 100. aastapäeva turniiril Tallinnas Hipodroomil. Praeguseks on välja kujunenud tihe võistluskalender, milles on kindla koha leidnud Tartu meistrivõistlused ja sõprusturniirid Lõuna-Eesti klubidega. Alates 1999. aastast võetakse osa ESVL suvemängudest, kus on neljal korral tuldud võitjaks, üks kord teiseks ja üks kord kolmandaks.

Petanque on vahva ja sobib kõigile! Kui ei usu, proovi järele!

Petank Tartus Uus 65 018 Petank Tartus Uus 65 017 Petank Tartus Uus 65 011

 Tartu petangiinfo leiab siit: https://sites.google.com/view/tartupetank/

 

 

Sektsiooni esimees:
Anti Alasi
Tel. 55671105
E-post. See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.">

 

 

 

Kalender